Školy

Informace o škole

Střední škola nábytkářská a obchodní, Bystřice pod Hostýnem


Účastník soutěže : Studentské projekty 2013/2014
Projekt : D.Bajer_M.Chabiča.pdf
R.Kovařík_M.Pšenica.pdf

Účastník soutěže : Studentské projekty 2012/2013
Projekt : D.Bajer_M.Chabiča.pdf
Ondrej_Válek.pdf
Marek_Petrusek.pdf

Účastník soutěže : Studentské projekty 2011/2012
Projekt : Daniel_Hloch.pdf

Účastník soutěže : Studentské projekty 2010/2011
Projekt : Bystrice_Vojir.pdf
Bystrice_Votoupal.pdf
Bystrice_Votoupal1.pdf

Účastník soutěže : Studentské projekty 2009/2010
Projekt : SSNO_Bystrice_p_Hostynem_Dominik_Ruzicka.pdf
SSNO_Bystrice_p_Hostynem_Tomas_Vojir.pdf
SSNO_Bystrice_p_Hostynem_Vojtech_Klus.pdf
SSNO_Bystrice_p_Hostynem_Vojtech_Ondrejka.pdf

Účastník soutěže : Studentské projekty 2008/2009
Projekt : SSNO_Bystrice_pod_Hostynem_Jiri_Horacek.pdf
SSNO_Bystrice_pod_Hostynem_Josef_Jurcik.pdf
SSNO_Bystrice_pod_Hostynem_Pavel_Kafka.pdf
SSNO_Bystrice_pod_Hostynem_Vladan_Myska.pdf

Účastník soutěže : Studentské projekty 2007/2008
Projekt : SPSN,Bystrice_pod_Hostynem_Jan_Brazdil.pdf
SPSN,Bystrice_pod_Hostynem_Petr_Klimek.pdf
SPSN,Bystrice_pod_Hostynem_Vaclav_Sedlar.pdf
SPSN,Bystrice_pod_Hostynem_Vojtech_Kmosek.pdf

Účastník soutěže : Studentské projekty 2006/2007
Projekt : SPSN Bystrice p.H. - KMOSEK Vojtech a TICHY Ondrej.pdf
SPSN Bystrice p.H - SEDLAR Vaclav a BRAZDIL Jan.pdf

Ukázka výstupů prací z výuky programu TurboCAD na SPŠ nabytkářské, SOU a OU v Bystřici pod Hostýnem

Zkušenosti se zavádění programu TurboCAD na SPŠ nabytkářské, SOU a OU v Bystřici pod HostýnemIng. Aleš Zapletal,

ředitel školy


Na SPŠ nábytkářské, SOU a OU v Bystřici pod Hostýnem jsme stáli před otázkou modernizace CAD systémů a to jak pro výuku studentů a učňů, tak pro pracoviště technické přípravy zakázkové výroby. Dosud užívaný DataCAD nám již nevyhovoval. Hledali jsme produkt s co nejlepším poměrem výkon/cena, lokalizovaný, s existujícími knihovnami, technickou podporou i vhodností pro výuku. Po průzkumu trhu a referencích uživatelů jsme se rozhodli pro TurboCAD 9.2 CZ, verzi DELUXE pro výuku a verzi Professional pro pracoviště TPV. Současně prakticky využíváme další produkty fy IMSI distribuované firmou ŠPINAR - software s.r.o. jako je Turboproject pro evidenci a harmonogram zakázek a program FloorPlan 3D v8 součástí programu TurboCAD DELUXE CZ při návrhu interiérů.

Mgr. Ivan Švehla,

vedoucí učitel


Program TurboCAD Deluxe v.9.2 CZ postupně od září 2004 zavádíme pro výuku studentů oboru nábytkářství, umělecko řemeslného zpracování dřeva a učňů oboru umělecký truhlář a truhlář. Oproti dříve užívaným produktům je zde možnost přímé spolupráce s programem FloorPlan 3D v8, kterým budeme postupně nahrazovat dřívější program používaný pro návrhy interiérů. Lze zde totiž pomocí TurboCADu vytvořit nové interiérové prvky a převodem do prezentačního programu tak vytvářet nové knihovny nábytku vlastními silami. Pro potřeby výuky je zpracováno přes 200 otázek pro hodnocení znalostí práce s TurboCADem a již po 10 hodinách jsou žáci schopni kreslit jednoduché 2D výkresy jako například konstrukční spoje, kování, strojní součástky a další. Neocenitelný pro výuku je rozsáhlý, ale přehledný systém nápovědy a interních výukových lekcí pro zvládnutí základů práce.

Ing. Jaroslav Čech,

správce IT


Po počátečních problémech s přechody z anglických verzí na české lze dnes program označit z hlediska správce IT jako zcela bezproblémový. Jednoduchá, rychlá a přehledná je instalace, reinstalace a deinstalace, pro nás nezanedbatelná nízká náročnost na používaný hardware, snadná aplikace dokoupených modulů a knihoven. Program je čitelně adresářově uložen s jasně definovanou strukturou. Je to důležité pro udržování učebny výpočetní techniky v řádném stavu, kdy pro obnovu PC využíváme komprimovaných obrazů diskových oblastí.

Ing. Pavel Solař,

vedoucí úseku TPV


Ve středisku TPV jsme postupně nejdříve využívali produkt FloorPlan 3D v.8 (součástí balíku TurboCAD DELUXE CZ) pro vizualizaci realizovaných zakázek. Oceňujeme jednoduchost ovládání, existenci rozsáhlých knihoven, velmi přijatelnou cenu a rychlé osvojení práce s produktem. Další využití jsme nalezli u programu TurboProject při evidenci zakázek včetně přehledného časového harmonogramu sledování rozpracovanosti a realizace. Zde bychom uvítali lokalizaci programu do češtiny, ale vzhledem k intuitivnímu ovládání, přehlednosti a rychlosti práce je i přes to ideálním pomocníkem pro rozsah naší zakázkové výroby.